Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Wybierając kolczyki, warto wziąć pod uwagę kształt swojej twarzy, ponieważ odpowiednio dobrana biżuteria może subtelnie podkreślić jej cechy i dodać harmonii do całej stylizacji. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dobrać kolczyki idealnie pasujące do kształtu Twojej twarzy.

  1. Twarz owalna: Jeśli masz owalną twarz, masz szczęście, ponieważ prawie każdy rodzaj kolczyków będzie dobrze wyglądał na tej formie twarzy. Możesz eksperymentować z różnymi długościami i kształtami kolczyków, od długich wiszących po małe okrągłe czy kształty geometryczne. Wybierz kolczyki, które dodadzą Twojej twarzy subtelności i wydłużą jej kontury.

  2. Twarz okrągła: W przypadku twarzy o kształcie okrągłym, najlepiej wybierać kolczyki o pionowym kształcie, które pomogą wysmuklić twarz. Długie kolczyki, wiszące modele lub kolczyki w kształcie kropli będą doskonałym wyborem. Unikaj szerokich i okrągłych kolczyków, które mogą jeszcze bardziej zaokrąglić twarz.

  3. Twarz kwadratowa: Jeśli masz kwadratową twarz z wyraźnymi liniami szczęki i czoła, warto wybrać kolczyki, które zmiękczać te kształty. Delikatne kolczyki o zaokrąglonych kształtach lub kolczyki w formie łezki będą idealne. Unikaj kolczyków o ostro zarysowanych kształtach lub prostych liniach, które mogą dodatkowo podkreślić kanciaste cechy twarzy.

  4. Twarz sercowa: W przypadku twarzy w kształcie serca, czyli z szerokim czołem i węższą szczęką, warto wybrać kolczyki, które skupią uwagę na dolnej części twarzy. Kolczyki w formie kropli, wiszące modele lub kolczyki w kształcie trójkąta odwróconego do dołu będą doskonale równoważyć proporcje twarzy. Unikaj kolczyków w kształcie serca lub dużych kolczyków, które mogą zdominować górną część twarzy.

  5. Twarz prostokątna: W przypadku twarzy prostokątnej, czyli z wydłużonym kształtem, warto wybierać kolczyki, które pomogą złagodzić linie twarzy i dodadzą jej nieco okrągłości. Wybierz kolczyki o zaokrąglonych kształtach lub modelach w formie kółek. Unikaj długich i wąskich kolczyków, które mogą dodatkowo wydłużyć twarz.

Podsumowując, dobierając kolczyki do kształtu twarzy, warto zwrócić uwagę na proporcje i kontury. Wybieraj kolczyki, które równoważą i harmonizują kształt twarzy, dodając jej subtelności i elegancji. Pamiętaj, że najważniejsze jest noszenie biżuterii, która sprawia, że czujesz się pewnie i pięknie we własnej skórze. Eksperymentuj, baw się modą i wybieraj kolczyki, które podkreślają Twoją indywidualność.

Powrót do blogu